Vizuální styl


Na základě designérské soutěže a následého hlasování Květničanů v anketě (výsledky níže) jsme zpracovali grafický manuál obce Květnice

Při tvorbě nové značky byl kladen důraz na to, aby se nový logotyp držel aktuálních trendů, byl lépe čitelný a snadno zapamatovatelný, ale aby zároveň příliš nevybočoval z původních elementů obce. Pro hlavní motiv byla vybrána květina, jelikož ji nese již její název.

Nový logotyp vychází z podoby erbu obce, jehož tvar zůstal zachován. Cimbuřový řez, který rozděluje erb na dvě části byl zcela vypuštěn, stejně tak byly zredukovány dvě sedmilisté květiny na jednu, jež byla umístěna do středu erbu. Byla odebrána přebytečná barevnost a ponechána zůstala pouze základní červená. Zjednodušená květina pak nese barvu bílou. V poslední řadě byly odebrány veškeré kontury, což lépe pomáhá navodit moderní dojem.

Téma grafického designu veřejné správy shodou okolností popisuje jeden díl nového seriálu České televize s názvem Identita.
Přímý odkaz na video zde: https://youtu.be/eIM_Cjo9iRw?si=yn5mMJ45kT_1rkvY&t=129

 

Erb nikam nemizí
a stále je oficiálním znakem obce. 

Nový vizuální styl z oficiálního erbu vychází,
respektuje jeho tvarosloví a má ho vhodně doplňovat.
Je moderní a jednodušší.

 


 

GRAFICKÝ MANUÁL OBCE


ikona Grafický manuál obce Květnice - final [PDF 52.84 MB]

 Grafické podklady nového vizuálního stylu [ZIP 13.44 MB]

 

 


Náhledy z grafického manuálu: 

 


15.1.2024

Výsedky ankety k novému vizuálnímu stylu

Anketu vyplnilo 71 z Vás, děkujeme. Vítěz je jednoznačný!
Pět předvybraných návrhů si v anketě vedlo takto: 

1)       Líbí se mi - 73 %

2)       Líbí se mi - 46 %

3)       Líbí se mi - 25 %

4)       Líbí se mi - 14 %

5)       Líbí se mi - 18 %

 


15. 12. 2023

Anketa k novému vizuálnímu stylu obce Květnice 

  • Stále se Vás snažíme průběžně infomormovat o dění v obci a abychom to mohli dělat v moderním a digitálním světě ještě lépe, rozhodli jsme se za tímto účelem využít služeb profesionálů a vypsali soutěž o nový vizuální a komunikační styl obce.
  • Zjednodušení grafiky našeho loga a celý nový design bude lépe čitelný a lépe přizpůsobený pro různé formáty použití, jako jsou sociální sítě, webové stránky a elektronická pošta, ale také fyzické předměty, jako jsou vizitky, mobiliář nebo třeba propisky.
  • I přes modernizaci designu jsme dbali na to, aby zůstal zachován odkaz na obecní erb a vlajku. V zadání bylo uvedeno, že nová grafika musí respektovat historické souvislosti a pro samotné nové logo je vhodné použití květiny (nebo jejího fragmentu) ze stávajícího znaku obce.
  • Erb nikam nezmizí, stále bude oficiálním znakem obce. Nové návrhy z něj vychází a mají ho vhodně doplňovat.
  • Vybrali jsme nejlepší návrhy předložené v rámci designérské soutěže a budeme rádi, když nám v anketě dáte vědět, který se Vám líbí.
 
Anketa byla ukončena.